Ból kręgosłupa lędźwiowego? Jakie schorzenia mogą wywoływać ból pleców?

Ból kręgosłupa lędźwiowego? Jakie schorzenia mogą wywoływać ból kręgosłupa?

Od 2 miesięcy mam mocny ból kręgosłupa lędźwiowego. Byłam u lekarza ortopedy, który powiedział że ból nie jest przyczyną chorego kręgosłupa. Wiem że, ból kręgosłupa lędźwiowego mogą wywoływać różne schorzenia. Mam pytanie co może powodować taki stan?

ODPOWIEDŹ

Ekspert Pilates. org.pl

mgr Anna Ścisłowska

Do specyficznych schorzeń lub stanów, które wywołują bądź imitują dolegliwości ze strony dolnego odcinka kręgosłupa należą:

- Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego. Dolegliwości bólowe mogą obejmować swoim zasięgiem rejon pachwiny, stawów krzyżowo-biodrowych i dolnego odcinka kręgosłupa.

- Zapalenie kaletki krętarzowej zwykle wywołuje w okolicy stawu biodrowego.

- W zespole stawów międzywyrostkowych ból może rozciągać się na obszar pośladków, stawów krzyżowo- biodrowych, a także okrążać biodro i schodzić na przednią powierzchnię uda.

- Cysty jajników, włókniaki i endometrioza mogą czasami dawać bóle z przeniesienia w okolice stawu biodrowego i krzyżowo-biodrowego. 

- Zapalenia i dysfunkcje jajowodów mogą wywoływać dolegliwości w okolicy stawów krzyżowo-biodrowych, ponieważ ich więzadła wieszadłowe są przyczepione do przedniej powierzchni tych stawów.

Istnieje wiele dolegliwości bólowych zlokalizowanych w lędźwiowej części kręgosłupa (okolice grzbietu), które powstają w związku ze schorzeniami narządów wewnętrznych i nie należy ich bagatelizować. Powinna Pani zdiagnozować przyczynę bólu.Back to Top ↑