Jakie objawy daje zapalenie korzonków?

Jakie objawy daje zapalenie korzonków?

Lekarz ogólny stwierdził że mogę mieć zapalenie korzonków. Chciałam się dowiedzieć jakie objawy daje zapalenie korzonków i czy mam udać się do specjalisty?

Objawy zapalenie korzonków są dość specyficzne. Dolegliwości pojawiają się najczęściej w postaci rwy kulszowej (lub rwy udowej). Do przyczyn tych dolegliwości można zaliczyć dyskopatię. stenozę kanału międzykręgowego, zbliznowacenia czy patologie neurologiczne. Ból korzeniowy przyjmuje projekcję wzdłuż kończyny dolnej aż po stopę, i jest bardziej intensywny niż towarzyszące mu dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa. Zwykle pojawia się również drętwienie w okolicach projekcji bólowej. Jeśli objawy neurologiczne wskazują na wiele poziomów kręgosłupa lędźwiowego lub też pojawiają się obustronnie, należy brać pod uwagę bardziej poważne zaburzenia. Pojawić się mogą także zaburzenia chodu.

Zapalenie korzonków (dolegliwości korzeniowe) powinien zdiagnozować specjalista.

Jednym z testów wykrywających ucisk czy podrażnienie nerwu kulszowego jest test unoszenia wyprostowanej kończyny dolnej, w którego w trakcie dolegliwości bólowe zostają odtworzone lub zaostrzone.

mgr Anna Ścisłowska, dyrektor BBPilates school

 Back to Top ↑