Jakie buty do biegania są najlepsze? Ranking butów stabilizujących.

Dodaj do ulubionych

Jakie buty do biegania będą dla nas najlepsze? To chyba największy dylemat każdego i nie tylko początkującego biegacza. Wybór butów do biegania jest bardzo duży. W tym artykule zajmiemy się wyborem najodpowiedniejszego obuwia które, zapewni nam stabilność. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie TOP Ranking najlepszych modeli butów  idealnych dla pronatorów i supinatorów – biegaczy potrzebujących butów zapewniających stabilność.

Buty do biegania które zapewniają stabilność

Stabilizujące buty do biegania to perfekcyjne połączenie amortyzacji, stabilizacji i wytrzymałości. Większość butów dla biegaczy dostępnych na rynku nie stabilizuje stopy. To dobry wybór dla osób o przeciętnej wadze, sklepieniu stóp w normie (nie za niskim, nie za wysokim), bez problemów z pronacją i supinacją, oczekujących od butów rzetelnej wytrzymałości i amortyzacji.

Z kolei stabilizujące buty do biegania pozwalają na większe wygięcie niż buty kontrolujące ruch, ale są sztywniejsze od butów neutralnych. Stabilizacja zapewniana przez buty wynika z usztywnionej pozycji przyśrodkowej stopy, dzięki czemu stopa nie pronuje ani supinuje.

Rankich najlepszych modeli butów do biegania

1.  Asics Gel Kayano

Asics wypuszcza topowe marki dla biegaczy rok po roku – stawia na lekkie buty z dobrą amortyzacją i stabilizacją skutkujące delikatnie pronującą stopą. Górna część buta to dopasowane i wygodne połączenie siatki i skóry ekologicznej z dobrze wymoszczonym kołnierzem cholewki i językiem. Dodatkową gratką są asymetryczne sznurówki, zyskujące na popularności wśród biegaczy.

2.  Adidas Supernova

Supernove opanowały rynek butów do biegania sądząc po tym, co widzę na mojej trasie. Ich popularność musi mieć mocne podłoże. Supernove spisują się idealnie w całorocznym treningu dla większości typów stóp – oferują każdy element, jakim powinien się wykazać stabilizujący but; do tego świetnie wyglądają i nie odstręczają ceną.

3.  Brooks Adrenaline GTS

Best-seller marki Brooks to idealne połączenie stylu, komfortu i przyśrodkowej stabilności. Każda nowa wersja buta wzbogacana jest dodatkowe super elementy, ale core marki Brooks pozostaje bez zmian. To świetne obuwie treningowe zapewniające idealny poziom wytrzymałości, stabilizacji i amortyzacji, które starczą na wiele kilometrów zróżnicowanego terenu.

4.  Mizuno Wave Elixir

Technologia skrywająca się za całą linią Mizuno Wave ma na celu redukcję i odciągnięcie sił nacisku wyzwalanych podczas biegania od stopy. Producent porównuje obuwie do zawieszenia auta – „zapewniają amortyzację i utrzymują stopę w centrum buta w trakcie ruchu”. Elixir to mój faworyt marki Mizuno, a gdyby nie zawrotna cena, nie pogardziłbym też Mizuno Wave Nirvana.

5.  Saucony ProGrid Hurricane

Kolejna popularna linia butów treningowych marki Saucony – ProGrid to więcej amortyzacji śródstopia bez uszczerbku dla wagi i szybkości. Stabilizacji jest na odpowiednim poziomie, jakiego można oczekiwać od tego typu obuwia.

6.  Nike LunarGlide

Jeden z lżejszych typów na rynku stabilizujących butów do biegania. LunarGlide zachwyca swoim minimalizmem, który zapewnia wystarczającą amortyzację i stabilizację dla stopy oraz odpowiednio amortyzuje stopę przy styku z drogą. Wygląd cieszy oko. Jednakże warto najpierw przymierzyć ten model przed zakupem – ja miałem pewne obiekcje, ponieważ moja stopa przesuwała się w bucie w przód i nie trzymała się w miejscu tak, jak oczekiwałbym od dobrego obuwia sportowego.

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑