Ćwiczenia w domu - Najlepsze ćwiczenia w domu - Fitness Online Trendy 2014

Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia w domu cieszą się ogromną popularnoscią. Pani Aniu czy spodziewała się Pani że  ćwiczenia w domu - Fitness Online Pilates Core PRO będą ciszyły się tak ogromnym zainteresowaniem? Na dzień dzisiejszy z treningów fitness online korzysta 10 tysięcy użytkowników ?

  - Nie, nie spodziewałam się. Liczba osób które korzystają z ćwiczeń w domu - Fitness Online Pilates Core PRO przerosła moje oczekiwania. Zestawy treningowe są dostępne na rynku niespełna 11 miesięcy.

W.G. Pani Aniu, bez zbytniej skromności. Ćwiczenia Pilates Core PRO zostały ocenione jako jedna z najlepszych propozycji ćwiczeń w domu w 2014 roku

- To mój mały sukces, bardzo się cieszę, tym bardziej, że projekt był dla mnie ogromnym wyzwaniem. Oczywiście zrobiłam to jak najlepiej potrafiłam, choć spotkały mnie nieoczekiwane trudności. Zleceniodawca miał zupełnie inną koncepcję na wyjściowy wygląd "Zestawów Pilates Core".

W.G. Na czym polegała różnica zdań?

- Pierwotna koncepcja zakładała krótkie 15-20 minutowe zestawy, coś w chwytliwym stylu jak "super płaski brzuch w 3 tygodnie", czy "10 najskuteczniejszych ćwiczeń Pilates".

W.G. Czym argumentowano taką propozycję?

- To koncepcja czysto marketingowa, z licznych badań wynika, że ludzie którzy szukają ćwiczeń fitness online chcą takie, które w jak najkrótszym czasie przyniosą najlepsze efekty.

W.G. Muszę przyznać, że sama takich ćwiczeń szukałam. No to jak udało się przekonać zleceniodawcę do Pani koncepcji?

- To były bardzo trudne 3 miesięczne negocjacje. W końcu postawiłam ultimatum, że zrobię to dobrze albo wcale. Postawiliśmy na bardzo wymagających świadomych klientów i to się udało!

W.G.  To był strzał w dziesiątkę, miała Pani rację, to nisza, której wcześniej nikt nie dostrzegał. Z tego co wiem to za sukcesem przemawia dodatkowo fakt, że Zestawy Ćwiczeń w domu - Pilates Core PRO nie miały jeszcze kampanii medialnej. Co Pani zdaniem tu zadziałało?

- Nic innego jak poczta pantoflowa. Tak naprawdę, nie ma skuteczniejszej reklamy od "marketingu szeptanego".

W.G. Czy wysoki poziom przygotowania "Zestawów Ćwiczeń w domu - Pilates Core PRO" przekłada się na efekty, mam na myśli nie tylko profilaktykę i zdrowie, ale także poprawę wyglądu sylwetki? Jak by Pani w dwóch zdaniach zachęciła do skorzystania z zestawów Pilates?

- W dwóch zdaniach?

W.G. No może w trzech - śmiech

- Posłużę się jednym z wielu przykładów. Prawie każdy z nas marzy o płaskim, ładnie wyrzeźbionym brzuchu.  Tak naprawdę tylko 1% moich uczniów, potrafi bezbłędnie wykonać prawidłowy skłon "tradycyjny brzuszek". Należy zaznaczyć, że dużą grupę moich studentów stanowią trenerzy personalni i instruktorzy fitness z wieloletnią praktyką zawodową. Na szkoleniu stosujemy wiele ćwiczeń wspomagających, które pomagają wyizolować do pracy mięśień prosty brzucha. Kiedy wszyscy opanują technikę, są pod ogromym wrażeniem odkrycia jakiego doświadczają we własnym ciele. Co z tego wynika? Prawidłowa technika pozwala odciążyć kręgosłup i daje o wiele szybsze efekty w porównaniu z ćwiczeniem, które nie izoluje w stopniu dostatecznym mięśni do pracy. Tak jest ze wszystkimi ćwiczeniami... Możesz wykonywać wiele ćwiczeń i wiele powtórzeń, a i tak bardzo długo czekasz na efekty swojej pracy. Reasumując, nie zawsze liczy się ilość, a jakość i kolejność wykonywanych ćwiczeń. Za tą informacją kryje się złożona wiedza i to wszystko zastosowałam w Zestawach Ćwiczeń w domu Pilates Core PRO.

W.G. Zachęciła mnie Pani, od dziś zaczynam ćwiczyć - śmiech

W.G. Czy możemy powiedzieć że to sukces porównywalny z ćwiczeniami, które proponuje P.Ewa Chodakowska?

- Nie chcę być porównywana z Ewą Chodakowską. Powiem krótko, potrzebna była Polska gwiazda fitness. Pani Chodakowska znalazła się w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie. Jestem przekonana, że bardzo mocno pracowała by znaleźć się w miejscu, w którym obecnie jest. Jeśli chodzi o Pani porównanie, to moja koncepcja jest absolutnie nie zgodna z tym co i jak robi.

W.G. Czy mam rozumieć że ćwiczenia w domu przygotowane przez Ewę Chodakowską są złe?

- Proszę nie prosić mnie o opinię. Pewne rzeczy się nie zmienią, nie mam ochoty walczyć z całą machiną "świata fitness".

W.G. Rozumiem. No dobrze, ale przecież samodzielnie wykonywanie ćwiczeń w domu, bez instruktora nadzorującego, niesie  ze sobą ryzyko nieprawidłowej techniki, nie ma przy nas nikogo kto może nas skorygować...

- Oczywiście, zgadzam się w pełni z Panią, dlatego przed wypuszczeniem "Zestawów Core PRO" zrobiono badania. Wyniki były badzo zadawalające. Okazało się, że osoby ćwiczące online nie robiły większych błędów już po 4 sesjach. Przekaz zastosowany w zestawach jest bardzo prosty i czytelny, w czasie całego ćwiczenia uczestnik lekcji online słyszy instrukcje. To pozwala bezbłędnie wykonać wszystkie ćwiczenia. Jeśli wyniki badań nie byłyby zadowalające, zrezygnowałabym z tego projektu.

W.G. Podsumowując, aby metoda Pilates przynosiła nam jak najlepsze korzyści, a przy tym nie zagrażała naszemu zdrowiu, trzeba...?

- Nieustannie się kształcić, zrozumieć czym jest stabilizacja kręgosłupa i nie zakładać że istnieje cudowne ćwiczenie, które pomoże nam na wszystko. Musimy uodpornić się na triki marketingowe. Nie istnieją pojedyncze ćwiczenia najlepsze na wszystko.

- Poziom wyjściowej aktywności fizycznej, hierarchia tzn. kolejność wykonywanych ćwiczeń to najważniejsze zasady dobrze poprowadzonego treningu.

- Ponadto, musimy zrozumieć że choć Joseph Pilates był prekursorem Metody Pilates i niesamowitym człowiekiem, to nie był "Bogiem Pilatesu" jak niektórzy do tej pory uważają. Metoda Pilates nigdy nie została opatentowana i żadna szkoła nawet gdybyśmy usłyszeli, że jest jedyna, nie ma praw do przywłaszczenia sobie metody ćwiczeń i nazwy "Plates". Na całym świecie Metoda Pilates rozwija się, nie możemy dziś w dobie obecnej widzy i badań naukowych kazać w czasie wszystkich ćwiczeń pilates wykonywać np. "zamknięcia zagłębionego (popularna instukcja na zajęciach to "przyciąganie pępka do kręgosłupa). To jeden z wielu przykładów. Pamiętajmy, że to koncepcje z przed 50, 60 lat.

W.G. Dziękuję za wyczerpujący wywiad.

 Prowadzący redaktor naczelna Pilates.org.pl Weronika Grobelna

Gość: Anna Ścisłowska dyrektor BBPilates school

Profesjonalne Zestawy Ćwiczeń w Domu - Pilates Core PRO

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑