Trendy Fitness - Poznaj najnowsze trendy fitness - Top Fitness

Dodaj do ulubionych

Trendy fitness - Branża fitness ciągle się rozwija, niestety niektóre ze sztuczek i  nowinek  mogą okazać się bardzo mylące. Gorące trendy to profesjonalny ranking programów i szkoleń na najwyższym światowym poziomie. American College of Sports Medicine (ACSM) publikuje sondaż poraz szósty.Top trendy fitness  identyfikują bieżące nurty aby pomóc ludziom obrać dobry kierunek, z dala od chwilowej, niekiedy niebezpiecznej mody.

Trendy Fitness 

Trening siłowy

Najlepsi trenerzy zgadzają się. Dbałość o kondycję mięśni powinna być dla nas częścią każdego treningu. Programy fitness dla osób starszych. Nie dziwi nas, że po baby boom to duża grupa docelowa. Odpowiednie programy dostosowane dla osób starszych cieszą się dużą popularnością. Według wcześniejszych prognoz  okazały silną tendencję. Ćwiczenia i utrata masy ciała . Większość programów odchudzających będzie obejmować ćwiczenia funkcjonalne. Niestety moda na ćwiczenia jako praktykę odchudzającą, stworzyła  w ciągu ostatnich 2 lat bardzo niekorzystny światowy trend.

Otyłość u dzieci

Niekorzystne zjawisko rosnącej otyłości u dzieci to globalny kryzys niosący za sobą poważne zagrożenia dla zdrowia.Według najnowszych badań,  już co trzecie dziecko w Polsce ma problemy z nadwagą. W Ameryce  rozpoczęto na szeroką skalę projekty specjalnych programów  przeznaczonych dla dzieci. To silny trend i zainteresowanie nim stale rośnie.

Szkolenie Core - Stabilność 

Chociaż Pilates czy inne specjlistyczne programy (core) od długiego czasu obejmują szkolenia podstawowe w świecie fitness, to dalej pozostają mocnym trendem. Potwierdzają ogromne znaczenie siły i równowagi pracy mięśni, która jest wyznacznikiem prawidłowego funkcjonowania całego aparatu ruchu w życiu codziennym.

Trening personalny - Szkolenia dla pracy w małych grupach

Alternatywa dla treningu personalnego to ćwiczenia w małych grupach. Taka praca pozwala ludziom uzyskać indywidualne profesjonalne podejście w  przystępnej cenie. Profesjonalni trenerzy fitness, tworzący pakiety swoich usług dla kilkuosobowych grup mogą dotrzeć do większej liczby klientów zwiększając swoje dochody.

Funkcjonalny fitness

ACSM określa sprawność funkcjonalną jako trening wzmacniający i siłowy, których celem jest odbudowa systemu mięśniowego   np.trening na siłowni, ćwiczenia Pilates, których celem jest poprawa koordynacji, siły, mocy i wytrzymałości. Dzięki dobrze przygotowanym programom, każdy w sposób bezpieczny i zdrowy będzie mógł wykonywać codzienne zajęcia. Takie podejście uważane jest za jedną z najlepszych procedur treningu.

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑