Ćwiczenia interwałowe oraz kardio dla kobiet

Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia interwałowe oraz kardio dla kobiet

Wedle wyników najnowszych badań, kobiety regularnie uprawiające ćwiczenia mające na celu poprawę kondycji mięśnia sercowego legitymują się wysoką wydolnością układu sercowo-naczyniowego oraz efektywnie spalają nadmiar tłuszczu.

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy zachęcić nasze czytelniczki do uzupełnienia ćwiczeń kardio o trening interwałowy. Sprawi on, że podwyższone tętno utrzymywać się będzie jeszcze przez długi czas po zakończeniu treningu, pozwalając spalić większą ilość kalorii oraz zwiększyć wytrzymałość ogólną organizmu. Intensywne ćwiczenia interwałowe poprawiają także kondycję ogólną. Fakt ten sprawi, że będziemy w stanie dłużej wykonywać ćwiczenia kardio w komfortowym dla siebie tempie, a dodatkowo codzienne obowiązki wykonywać będziemy z większą dawką energii.  

Taniec

Panie wzbogacić mogą niemalże każdy typ treningu kardio o interwały. Na zajęciach z aerobiku, tańca, czy Zumby, wybór utworów muzycznych o zróżnicowanym tempie pozwoli wykonywać ćwiczenia z różną prędkością. Nieco spokojniejsze, powolne piosenki pozwolą nam się rozgrzać, przykładowo maszerując w miejscu lub wykonując inne niewymagające ruchy kończyn. Następnie warto zdecydować się na utwór energetyczny, a ćwicząc wykonywać wykopy, wyskoki, przysiady, czy wykroki. Jeżeli nasz układ charakteryzuje się wysoką intensywnością, po każdej piosence przez trzydzieści sekund odpoczywajmy maszerując w miejscu, skacząc na skakance, czy rozciągając się. Następnie przystąpmy do dalszego treningu przy kolejnej piosence.  

Marszobieg

Wiele kobiet rozpoczynających swoją przygodę z ćwiczeniami mającymi na celu poprawę wydolności sercowo-naczyniowej decyduje się na uprawianie joggingu. Ciekawą alternatywą dla tego typu treningu jest o wiele dynamiczniejszy marszobieg. Ten opracowany w Szwecji program interwałowy obejmuje rozgrzewkę, szybki bieg, a następnie marsz umożliwiający ciału regenerację. Możemy też zmodyfikować nieco swój codzienny trening i po godzinie powolnego marszu pokusić się o szybki, 30-sekundowy bieg. Jeżeli jogging jest dla nas codziennością, warto podnieść sobie poprzeczkę i co jakiś czas przebiec krótki odcinek ustalonej trasy biegowej z maksymalną szybkością. Możemy także zaplanować trasę tak, aby umożliwiała ona sprint pod górkę oraz spokojny marsz z górki.  

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑