Ćwiczenia po porodzie - Przewodnik ćwiczeń po porodzie

Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia po porodzie przeznaczone są kobiet po porodzie, które chcą zadbać o swoje zdrowie i uzyskać zgrabną sylwetkę. Ćwiczenia po porodzie pozwalają w krótkim czasie odzyskać płaski brzuch, wzmocnią kręgosłup, mięśnie obręczy biodrowej oraz mięśnie dna miednicy. Dodatkowym efektem ćwiczeń po porodzie jest równomierne wymodelowanie i ujędrnienie całego ciała. Nasze zestawy ćwiczeń w domu zostały przygotowane przez najlepszych ekspertów z dziedziny fitness i pilates. Poniżej znajdziesz informacje kiedy możesz zacząć ćwiczenia po porodzie. Ustalisz swój wyjściowy poziom aktywności fizycznej abyś mogła wybrać najlepszy dla Ciebie plan treningu w domu.

Kiedy zacząć ćwiczenia po porodzie?

Ćwiczenia po porodzie powinnaś rozpocząć jak najwcześniej. Jednak zanim rozpoczniesz regularne ćwiczenia  zaczekaj do kontroli poporodowej, czyli około 6 tygodni. Lekarze są zgodni jeśli uprawiałaś regularne ćwiczenia przed porodem i czujesz się dobrze, możesz być w stanie zacząć wcześniej. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie powrót do ćwiczeń będzie dłuższy.Twoje ciało podpowie Ci że jesteś gotowa.

Kiedy ćwiczenia po porodzie stają się niebezpieczne 

Powinnaś widzieć że dolna część Twoich pleców, rdzeń, mięśnie brzucha, mięśnie obręczy biodrowej są teraz słabsze niż kiedyś.Twoje więzadła stawy i mięśnie mogły ulec znacznemu osłabieniu, dlatego ważne jest byś nie rozpoczęła zbyt forsownych treningów. Duża część świeżo upieczonych mam pragnie uzyskać w krótkim czasie płaski brzuch, niestety bardzo dużo ćwiczeń proponowanych w sieci to ćwiczenia z obciążeniem kończyn dolnych oraz całego tułowia. Ćwiczenia te, nie dość że nie przyniosą oczekiwanych efektów to stwarzają niebezpieczne przeciążenia kręgosłupa. 

Ćwiczenia po porodzie - Core PRO "Ćwiczenia dla kobiet po porodzie"

Ćwiczenia po porodzie przeznaczone są do samodzielnego treningu w domu. Poznaj nasz program powrotu do formy dla świeżo upieczonych mam!  Instruktor krok po kroku w bardzo dokładny sposób opisuje wykonanie każdego ćwiczenia, tak abyś mogła wykonać je perfekcyjnie dzięki temu ćwiczysz bezpiecznie. Dużą zaletą takiej formy ćwiczeń jet to Ty sama ustalasz godziny i dni treningu. Wyraźne efekty w postaci poprawy wyglądu ciała a przede wszystkim brzucha zobaczysz już po 6 treningu. Po ustaleniu wyjściowej aktywności fizycznej zaczynasz ćwiczyć, każdy z 4 zestawów wykonujesz przez ok 4 tygodnie (2-3 treningi tygodniowo)

 Zaczynam ćwiczyć - Ustalam  wyjściową aktywność fizyczną

Pamiętaj - Zanim przystąpisz do ćwiczeń  ustal swój  wyjściowy poziom aktywności fizycznej.

Ocena wyjściowej aktywności fizycznej pomoże Ci ustalić (opcjonalnie) poziom trudności Twoich treningów. Wyjściową aktywność w ciągu całego dnia oceniamy w bardzo prosty sposób:

- Poziom aktywności bardzo niski : siedzący tryb życia (np.praca siedząca od 6 - 8 godzin) brak ruchu w życiu codziennym  (poruszamy się głównie samochodem itp)

- Poziom atywności niski : siedzący tryb życia (np.praca siedząca od 4 - 6 godzin ) umiarkowany ruch w życiu codziennym, (głównie poruszamy się samochodem, czasami spacerujemy)

- Poziom aktywności średni : dużą cześć dnia pozostajemy w ruchu (spacerujemy, jeździmy na rowerze, uprawiamy fitness)

- Poziom aktywności wysoki : dużą cześć dnia pozostajemy w ruchu ponadto jesteśmy zawodowo związani ze sportem ( trenujemy koszykówkę, siatkówkę, fitness, taniec itp. )

Po ocenie wyjściowej aktywności fizycznej sprawdź na tabeli ilość treningów zalecaną w ciągu tygodnia dla danego zestawu ćwiczeń.

 TWÓJ PLAN TRENINGÓW PO PORODZIE

 ĆWICZENIA PO PORODZIE ZESTAW  1

Wyjściowa aktywność czas trwania treningów ilość treningów w tygodniu
Bardzo niska 1 miesiąc  2 tygodniowo
Niska 1,5 miesiąca 2 tygodniowo
Średnia 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Wysoka 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo

 

ĆWICZENIA PO PORODZIE ZESTAW  2

Wyjściowa aktywność czas trwania treningów ilość treningów w tygodniu
Bardzo niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Średnia 1 miesiąc  3 tygodniowo
Wysoka 1 miesiąc  3 tygodniowo

 

 ĆWICZENIA PO PORODZIE ZESTAW  3 

Wyjściowa aktywność czas trwania treningów ilość treningów w tygodniu
Bardzo niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Średnia 1 miesiąc 3 tygodniowo
Wysoka 1 miesiąc 3 tygodniowo

 

 

 ĆWICZENIA PO PORODZIE ZESTAW  4

Wyjściowa aktywność czas trwania treningów  
Bardzo niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Niska 1,5 miesiąca  2-3 tygodniowo
Średnia 1 miesiąc 3 tygodniowo
Wysoka 1 miesiąc 3 tygodniowo

 

Po okresie treningowym zalecanym w tabelach powyżej możesz przejść do Treningów - "Pilates dla początkujących". Nie ma potrzeby  rozpoczynania ćwiczeń na tym poziomie od zestawu 1  treningi rozpoczynasz na poziomie zestawu nr 4.

 Ćwiczenia po porodzie - Treningi w domu Video Online - Przejdź do ćwiczeń

ŻYCZYMY UDANYCH TRENINGÓW !

 

 

 

 

Autor: Anna Ścisłowska

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑