Czy ćwicząc w domu Pilates osiągnę dobre efekty? Co wyróżnia Zestawy Ćwiczeń Pilates Online?

Dodaj do ulubionych

Czy ćwicząc w domu można osiągnąć dobre efekty? Zacznę od początku, jeszcze trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy otrzymałam propozycję współpracy z serwisem Pilates.org pl, miałam spore wątpliwości.

Projekt zakładał stworzenie programów ćwiczeń Pilates do samodzielnego wykonywania w domu. Jako nauczyciel i szkoleniowiec, miałam moralne wątpliwości. Czy można stworzyć takie programy ćwiczeń, które umożliwią osobie ćwiczącej wykonywanie ćwiczeń poprawnie, bez osobistego udziału instruktora? Moje doświadczenie w pracy zawodowej jest bardzo duże, to mogło by się udać - pomyślałam. Dzięki programom wzrośnie poziom świadomości, klienci w przyszłości będą wybierali profesjonalne i bezpieczne zajęcia w studiach Pilates.

Postawiłam warunek, stworzę programy ćwiczeń, ale przed ich oficjalnym udostępnieniem serwis przeprowadzi testy na wybranej grupie osób i jeśli wyniki badania będą dla mnie zadowalające udostępnimy programy. Praca nad programami trwała blisko 2 lata.

 Co wyróżnia programy Pilates Video Online?

Przez ostatni rok trwały badania nad efektami ćwiczeń Pilates w domu. W badaniu wzięło 50 osób w wieku od 20 do 70 lat, grupy zostały podzielone zgodnie z poziomem programów, oraz wyjściową aktywnością fizyczną. Wyniki badania są bardzo dobre i nie odbiegają od efektów, które osiągnęła grupa kontrolna ćwicząca z profesjonalnym nauczycielem Pilates. 

Ponadto uczestnicy badania zostali poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety (w badaniu wzięli wszyscy uczestnicy 50 osób)

1. W jakim stopniu Programy Ćwiczeń Pilates wpłynęły na wygląd pana/pani w ciała? 

- Bardzo dobrze (47 osób)

- Dobrze ( 1 )

- Średnio (2 osoby)

- Nie widzę poprawy ( - )

2. W jakim stopniu pan/pani ocenia  poziom  przygotowania Programów Pilates?

- Wysoko (49)

- Średnio (1)

- Nisko ( - )

3. W jakim stopniu ocenia pan/pani poprawę jakości życia po ćwiczeniach Pilates?

- Wysoko ( 48 )

- Średnio ( 2 )

- Nisko ( - )

 Jakie korzyści przyniosą nam Zestawy Ćwiczeń w domu -   Pilates Video Online i dlaczego są tak wyjątkowe?

Przede wszystkim możemy zacząć ćwiczyć od zaraz, to my wyznaczmy czas jaki przeznaczymy na ćwiczenia. Wybór zajęć Pilates w Polsce jest cały czas bardzo trudny, nie wiemy jakich zajęć szukać, nie wiemy jakie powinniśmy mieć wymagania co do samego instruktora. Prowadząc szkolenia mogłam do tej pory załamywać ręce słysząc historie które, zagrażały zdrowiu klientów. W ciągu ostatnich lat wykształciłam ponad 400 instruktorów Pilates, to wciąż  za mało biorąc pod uwagę fakt, że jedna czwarta z nich wyjechała za granicę. Programy ćwiczeń w domu pozwolą nam poczuć i zrozumieć zalety pracy z metodą Pilates i jeśli będziemy chcieli ćwiczyć w studiu Pilates dokonamy świadomego wyboru.

Do zestawów  Pilates zostało dołączone "Wprowadzenie do eachniki" to dodatkowe szkolenie, które pozwala, uniknąć najczęstszych błędów które pojawiają się na lekcjach Pilates.

W czasie wykonywania ćwiczeń przez cały czas opisuję technikę pracy, zwracając szczególną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń, na ekranie monitora wyświetla się animacja, która bardzo dokładnie obrazuje pracę mięśni. 

Zestawy Pilates wchodzą w skład opatentowanych programów Pilates Core Pro

Metoda Pilates Core proponuje trening oparty na stopniowej odbudowie i rozbudowie prawidłowych wzorców pobudzeń mięśniowych, których występowanie jest podstawą i bezwzględnym warunkiem dla przystąpienia do innych, bardziej obciążających ćwiczeń siłowych. 

Co czyni Pilates Core tak wyjątkowym i dlaczego efekty ćwiczeń są widoczne tak szybko?! 

 

Autor: Anna Ścisłowska

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑