Poznaj niesamowite efekty ćwiczeń pilates!

Dodaj do ulubionych

Pilates przynosi bardzo szybkie, widoczne efekty. Na na szczególną uwagę zasługuje trening Pilates Core - jak udowodniono, ta odmiana Metody Pilates wpływa najlepiej na wygląd i zdrowie osób ćwiczących.

Ćwiczenia pilates core uczą jak ćwiczyć aby nie popełniać podstawowych błędów i wyeliminować złe nawyki. Dlaczego Pilates "Core" to skuteczna metoda ćwiczeń i co sprawia że efekty widoczne są już po kilku treningach? Treningi pilates core są tak stopniowalne że nie pozwalają wyjść poza granicę komfortu w czasie wykonywania każdego ćwiczenia! To właśnie dlatego efekty ćwiczeń pilates są widoczne tak szybko. Tajemnica tak dobrych efektów ćwiczeń tkwi w technice, to dlatego możemy bezbłędnie odczytać sygnały płynące z głębi ciała i całkowicie weliminiować  granicę błędu.

 Poznaj swoje ciało...

Zachowanie naszych mięśni jest odzwierciedleniem dobrych i złych wzorców ruchowych, a także ich braku. Niestety większość z nas posługuje się mięśniami nieprawidłowo lub w ogóle nie robi z nich użytku. Nie wykonujemy już wielu czynności do których nasze ciała zostały ewolucyjnie przystosowane, nie biegamy, nie wspinamy się, nie skaczemy itp. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej i nawet tę czynność wykonujemy niewłaściwie. Działa to na nasze mięśnie i stawy wywołując w naszych ciałach trwałe wady postawy.

 Pilates Core w równowadze z ciałem...

Kordynacja systemów mięśni lokalnych i globalnych wykazuje podobieństwo do koordynacji instrumentów muzycznych w orkiestrze. Podobnie jak wszystkie mięśnie tułowia, tak wszystkie instrumenty przyczyniają się do końcowego wyniku; zadania każdego z nich są ściśle wyspecjalizowane, a wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Pilates Core

Pilates Core, jako metoda jedna z nie licznych przykłada ogromną wagę do prawidłowej fizjologii pracy mięśni, skupiając się nie tylko na pięknym wyglądzie ciała (co oczywiście jest bardzo dużym atutem treningów). Pilates Core Podkreśla konieczność zachowania hierarchii, kolejności wprowadzania i precyzji wykonania poszczególnych ćwiczeń. 

Treningi Pilates Core opierają się na odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych (napięcia, długości, wytrzymałości mięśni) uwzględniając stabilizację kompleksu lędzwiowo-miednicznego. Ćwiczenia wprowadzmy stopniowo w odpowiedniej kolejności, aby nie zaburzyć podstawowych wzorców w bankach pamięci ruchowej. Pracę wykonujemy bez lub z częściowym obciążeniem ciężarem ciała. Ćwiczenia złożone wprowadzamy dopiero wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że nie zaburzymy wzorca.

JAKIE EFEKTY PRZYNOSZĄ ĆWICZENIA PILATES - Czytaj więcej

PROFESJONALNE TRENINGI W DOMU 

Już dziś profesjonalne programy ćwiczeń przeznaczone do profesjonalnego treningu w domu PILATES CORE PRO dzięki naszym sponsorom dostępne są w naszym serwisie BEZPŁATNIE! Wystarczy że zarejestrujesz się na naszej stronie! - PILATES CORE PRO

Pasjonuje Cię praca z własnym Ciałem? Chcesz prowadzić skuteczne z zdrowe zajęcia w klasach Pilates?

Ukończ szkolenie w  najlepszej Polskiej szkole z siedzibą w Anglii  

http://www.bbpilatesschool.pl

 

Autor: Anna Ścisłowska

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑