Chcesz schudnąć? Zjedz zdrowe śniadanie !

Dodaj do ulubionych

Zdrowe odchudzanie to najlepszy pomysł na odchudzanie, bez narażania sowojego zdrowia. Zdrowe odchudzanie nie musi być trudne, musisz tylko doknywać świadomych wyborów. Złość, flustracja to najwięksi wrogowie odchudznia.

KROK I W DRODZE EFEKTYWNEGO ZDROWEGO ODCHUDZANIA

Każdy z nas na pewno słyszał, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ale nie każdy wie dla czego pomaga nam kontrolować wagę ciała. Badanie opublikowane w Journal of Epidemiology przeprowadzone na 6000 tys. kobiet i mężczyzn w średnim wieku, ujawniło iż spożycie śniadania pomimo zwiększonej podaży kalorii w znacznym stopniu ogranicza przyrost wagi wspomagając zdrowe odchudzanie.

''Naukowcy zgodnie uważają, że pominięcie śniadania wpływa bezpośrednio na wydzielanie insuliny "

Naukowcy zgodnie uważają, że pominięcie śniadania wpływa bezpośrednio na wydzielanie insuliny. Jest to hormon produkowany w trzustce, odgrywający istotną rolę w procesach metabolicznych. Oddziałuje on na glukozę ( czyli cukier) we krwi i wpływa na jej przyswajanie przez tkanki. Glukoza może być wykorzystywana do zaspokojenia bieżących potrzeb organizmu lub przekształcona w tłuszcz albo glikogen i zmagazynowana."Młodzież która je śniadanie rzadziej, często ma wyższy wskaźnik masy ciała gdy osiąga wiek dojrzały." Podobne wyniki badania, opublikowane w 2006r przez Longitudinal Study of Adolescent Health, przeprowadzone na młodzieży, pokazały że ci, którzy jedli śniadanie rzadziej, często mieli wyższy wskaźnik masy ciała gdy osiągnęli wiek dojrzały.    

Autor: Sanjay Bockman

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑