Co jeść żeby schudnąć - Top 11 dla jedzenia które pomoże Ci schudnąć!

Dodaj do ulubionych

Co jeść żeby schudnąć, poznaj Top 10 dla jedzenia które pomoże Ci schudnąć. Gdy już ograniczyłeś ilość jedzenia do zdrowego minimum niezbędnego do stracenia wagi, możesz zadbać o przyspieszenie swojego metabolizmu. Po pierwsze – ćwicz regularnie. Po drugie – śpij dużo! Są to dwie najlepsze rzeczy, które możesz zrobić dla swojego organizmu. Jednakże, możesz do tego dorzucić pokarmy, które przyspieszą metabolizm. Zrób to więc – dodaj je do swojej diety i zgub więcej kilogramów w krótszym czasie.Co jeść żeby schudnąć, oto nasza lista. Poniżej znajdziesz listę jedenastu pokarmów, które pomogą Ci przyspieszyć metabolizm. Pomyśl o tych propozycjach jak o kolejnym kroku ku upragnionej wadze. Niech będzie to łatwy i przyjemny sposób na zgubienie większej ilości kalorii.

Co jeść żeby schudnąć -  TOP 11 Jedzenie które odchudza

1 Ostra papryka

Co jeść żeby schudnąć? Jalapeno, Habanero, Cayenne i inne rodzaje ostrej papryki rozbudzą metabolizm. Dodatkowo – zahamują apetyt i sprawią, że będzie ci łatwiej oprzeć się jedzeniowym pokusom. Jest to spowodowane obecnością kapsaicyny – substancji, która oddziałuje na receptory bólu w naszym organizmie. Dzięki temu ciśnienie krwi wzrasta, a razem z nim – metabolizm. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś uderzenia gorąca po zjedzeniu ostrej potrawy, nie powinna cię ta informacja dziwić. Co więcej – badania wykazały, że papryka potrafi podnieść metabolizm aż o 25% i utrzymuje go na tym poziomie nawet przez 3 godziny. To pomaga schudnąć!

2 Pełne ziarno – owsianka i brązowy ryż

Co jeść żeby schudnąć? Pełne ziarno jest bogate w składniki odżywcze i kompleks węglowodanów, które przyspieszą metabolizm poprzez ustabilizowanie poziomu insuliny we krwi. Wolno uwalniane węglowodany z owsianki, brązowego ryżu czy Quinna dają energię przez dłuższy okres czasu bez skoków insuliny we krwi w przeciwieństwie do wielu innych pokarmów bogatych w cukier. Skoki cukru we krwi sugerują organizmowi, że musi gromadzić tłuszcz – a tego nie chcemy.

3 Brokuły

Co jeść żeby schudnąć? Bogate w wapń (znany ze swoich właściwości odchudzających), brokuły są także pełne witamin C, K i A. Jedna porcja brokułów zapewni także zapotrzebowanie na kwas foliowy, błonnik i wiele przeciwutleniaczy. Brokuły to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dodać do swojej diety.

4 Zupy

Badania z Penn State University pokazują, że płynne pokarmy to apetyczny sposób radzenia sobie z nadprogramowymi kilogramami. Skutecznie zmniejszają one przyjmowaną ilość pokarmu, a sycą w podobny sposób. Przyspieszają one metabolizm i spalają tłuszcz. W badaniu, kobiety wybrały jedną z trzech przekąsek przedlunchowych – każda po 270kcal.

5 Zielona herbata

Co jeść żeby schudnąć? To dobrze znany fakt, że ekstrakt zielonej herbaty może znacząco przyspieszyć metabolizm a także pozytywnie wpłynąć na cały organizm. Zielona herbata jest pyszna i bogata w antyoksydanty, które aktywnie likwiduje wolne rodniki!

6 Jabłka i gruszki

Co jeść żeby schudnąć? Badania pokazują, że te dwa owoce pomagają przyspieszyć metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Badania były przedstawione przez State University of Rio de Janeiro i pokazały one, że kobiety jedzące trzy małe jabłka lub gruszki każdego dnia schudły więcej, niż kobiety, które ich nie jadły w ogóle. Jabłka są najbardziej popularnymi owocami, a i gruszki nietrudno znaleźć – co jest świetną wiadomością!

7 Przyprawy

Co jeść żeby schudnąć? Przez Cayenne i czosnek po cynamon – przyprawy są jednym z najlepszych sposobów na utrzymywanie szybkiego metabolizmu. Szczególnie skuteczne są ostre przyprawy, takie jak pieprz, ziarna gorczycy, cebula w proszku i imbir. Kanadyjskie badania dowodzą, że używanie przypraw pozwala na spalenie nawet 100% kalorii więcej na dzień.

8 Owoce cytrusowe

Co jeść żeby schudnąć? Owoce takie jak grejpfrut są uznawane jako te, które pozwalają spalać tłuszcz i utrzymują nasz metabolizm na wysokim poziomie. Może to być spowodowane wysoką zawartością witaminy C, która wpływa na poziom insuliny we krwi.

9 Produkty bogate w wapń

Co jeść żeby schudnąć? Badania przeprowadzone przez University of Tennessee dowodzą, że ludzie, który konsumują 1,2-1,3mg wapnia dziennie prawie że podwajają ilość spalanych kalorii w przeciwieństwie do osób z niedoborem wapnia. Wapń pomaga przyspieszyć metabolizm – dlatego jedz dużo pokarmów, które są w niego bogate! Jeśli jednak nie jesteś w stanie przyjmować takiej porcji wapnia z pokarmem, wspomóż się suplementami diety z wapniem. Jest bardzo wiele rodzajów takich suplementów i będziesz w stanie dobrać dla siebie idealny.

10 Pokarmy bogate w kwasy Omega 3

Ci jeść żeby schudnąć? Jedzenie pokarmów, które zawierają dużo kwasów tłuszczowych Omega 3 jest świetnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu. Te kwasy redukują produkcję hormonu zwanego leptyną. Leptyna to naturalna substancja chemiczna spowalniająca metabolizm. Badania na zwierzętach wykonywane przez University of Wisconsin wykazały, że laboratoryjne myszy z niskim poziomem leptyny miały szybszy metabolizm niż myszy, które produkowały dużo tego hormonu.

Mayo Clinic dodało ze swoich badań informację, że plemiona afrykańskie jedzące dużo ryb miały do pięciu razy niższe poziomy leptyny w organizmie, niż te plemiona, które nie jadły ryb w ogóle. Pamiętaj jednak, że nie tylko ryby mają kwasy Omega 3. Olej konopny czy lniany są świetnymi dodatkami do twojej diety, gdyż również są w te kwasy tłuszczowe bogate.

11 Woda

Nie jest to typowy pokarm – ale świetny przyspieszacz metabolizmu. Niemieckie badania wykazały, że picie wody przyspiesza spalanie tłuszczu. Woda to także bardzo dobry sposób na hamowanie apetytu i detoksykację organizmu.

Inne sposoby na przyspieszenie metabolizmu pomagające schudnąć

Pomijając powyższe sposoby na przyspieszenie metabolizmu, jest jeszcze kilka innych. Po pierwsze – nie pij słodzonych napojów, energetyków i innych tego typu przetworzonych produktów. Co prawda dają one „energetycznego kopa” z powodu zawartej kofeiny, ale na pewno nie pomogą Ci schudnąć czy nie wpłyną pozytywnie na metabolizm. Po drugie – jedząc coś z powyższej listy pamiętaj o tym, by dobrze to przeżuć przed połknięciem – będzie to wspomagało poprawne trawienie.

Wysypiaj się. Spróbuj zredukować w swoim życiu stres do minimum. Ułóż sobie plan ćwiczeń i regularnie go realizuj. Niech ma w sobie dużo ćwiczeń cardio. Oczyszczenie jelit, wątroby i pęcherzyka żółciowego z toksyn i nagromadzonych substancji to kolejne bardzo dobre kroki ku szczupłej sylwetce i zdrowiu. 

Autor: Sanjay Bockman

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑