Figura gruszki? Masz figurę gruszki, to musisz wiedzieć.

Dodaj do ulubionych

Figura gruszki - figurę gruszki charakteryzuje gromadzenie tłuszczu w dolnej części ciała (uda, biodra, pośladki) tworząc znany nam kształt gruszki. Figura typu gruszka  w starożytności kojarzona była z płodnością, co widać choćby po figurkach bogiń: szczupłe ramiona, mały biust i mocno podkreślone  szerokie biodra. Kobieta gruszka to  najczęstszy typ kobiecej figury. Zaletą takiej sylwetki jest to, że można ją skorygować dietą i ćwiczeniami .

Figura typu gruszka oznacza, że twoją dietą powinna stać się dieta, która oparta jest na niskim indeksie glikemicznym, bo masz tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Indeks glikemiczny - lista produktów

Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach brzucha (kształt jabłka) jest w dużej mierze tkanką wisceralną. Jednym z powodów jest  dziedziczenie. Naukowcy zidentyfikowali wiele genów, które pomagają określić, ile komórek tłuszczowych indywidualnie rozwija się i gdzie są przechowywane.

Po menopauzie zmniejsza się produkcja estrogenów w stosunku do androgenów (męskie hormony obecne u kobiet w małych ilościach). Niektórzy badacze uważają, że spadek poziomu estrogenów w okresie menopauzy ma związek ze wzrostem poziomu kortyzolu, hormonu stresu, który jest odpowiedzialny za gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

Jaką dietę powinnaś stosować przy figurze typu jabłko? Dieta o umiarkowanej kaloryczności z podstawowymi wytycznymi diety śródziemnomorskiej  ogranicza odkładanie tkanki tłuszczowej wisceralnej (tkanka tłuszczowa brzuszna) dlatego jest najodpowiedniejsza dla figury jabłka.

 

SPRAWDZ CZY JESTEŚ W GRUPIE RYZYKA - ZMIERZ SWOJĄ TALIĘ 

Kalkulator obwodu tali - Sprawdź swój wynik    

Autor: Adam Nelson

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑