Przyspiesz spalanie tłuszczu nawet o 25% ! Poznaj tajemnicę pieprzu cayenne!

Dodaj do ulubionych

Pieprz Cayenne na odchudzanie?! Jalapeno, Habanero, Cayenne i inne rodzaje ostrej papryki rozbudzą Twój metabolizm. Dodatkowo zahamują apetyt i sprawią, że będzie ci łatwiej oprzeć się jedzeniowym pokusom. Jest to spowodowane obecnością kapsaicyny substancji, która oddziałuje na receptory bólu w naszym organizmie. Dzięki temu ciśnienie krwi wzrasta, a razem z nim – metabolizm. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś uderzenia gorąca po zjedzeniu ostrej potrawy, nie powinna cię ta informacja dziwić. Co więcej, badania wykazały, że papryka potrafi podnieść metabolizm aż o 25% i utrzymuje go na tym poziomie nawet przez 3 godziny. To pomaga schudnąć!

 

Pieprz Cayenne

Pieprz Cayenne (pieprz kajeński, papryka cayenne) – rodzaj bardzo ostrej przyprawy wyrabianej z papryki rocznej, odmiany 'Cayenne' (bliskiej kuzynki meksykańskiej papryczki Jalapeño). Nazwa pochodzi od miasta Cayenne wGujanie Francuskiej. Pieprz cayenne ma wyjątkowo ostry i silny smak.

Zastosowanie w kuchn- pieprz Cayenne (pieprz kajeński) występuje przede wszystkim w postaci mielonej. Dobry dodatek do sosów, warzyw, fasoli, dipów, dań mięsnych i potraw z ryb. Podstawowy składnik kuchni meksykańskiej i azjatyckiej.

Zdrowe odchudzanie?

Pieprz Cayenne zawiera  witaminy B, E, C, ryboflawinę, potas i manganian. Na mężczyzn działa jak afrodyzjak , ponieważ zawiera kapsaicynę , która  zwiększa przepływ krwi do wszystkich części ciała ludzkiego. Cayenne jest szczególnie pomocny w migrenach, wspomaga trawienie, leczy zaparcia i stymuluje wydzielanie adrenaliny, przyspiesza spalanie tłuszczu nawet o 25% ! ! 

Poznaj zioła i przyprawy kuchni !!!

Autor: Sanjay Bockman

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑