10 najpopularniejszych diet w roku 2016 - wyniki wyszukiwania Google

Dodaj do ulubionych

10 najpopularniejszych diet w roku 2016 - wyniki wyszukiwania Google

Mimo, że szał na określone diety przychodzi i odchodzi jak pory roku, bardzo często nie jesteśmy w stanie go uniknąć. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy również można było zaobserwować wiele szybko zyskujących na popularności programów żywieniowych. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu – będziemy dzięki niemu w stanie określić ile z najchętniej wyszukiwanych diet roku 2016 znamy oraz ilu z nich próbowaliśmy. Jesteśmy przekonani, że niektóre z opisywanych programów żywieniowych okażą się dla naszych czytelników nie lada szokiem!

 

10 DIETA MONO

Dieta mono, zwana także programem monotropowym, polega na ograniczeniu rodzajów spożywanych posiłków do jednego. Komik i iluzjonista, Penn Jillette, w ramach rzeczonej diety spożywał przez dwa tygodnie wyłącznie ziemniaki, dzięki czemu w roku 2015 stracił na wadze około 45 kilogramów. Specjaliści ds. żywienia odnoszą się jednakże do tej metody nieco sceptycznie. Jak mówi dietetyczka, Laura Lagano, jeden typ posiłku nie będzie w stanie dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych niezbędnych do jego właściwego funkcjonowania.  

 

9 DIETA DUKANA

Miliony Europejczyków, w tym księżna Cambridge, Kate Middleton, stosują dietę ubogą w węglowodany opracowaną przez doktora  Pierre Dukana. Jego książka zatytułowana “Dieta Dukana” ułatwia czytelnikom przygotowanie posiłków, które dostarczą organizmowi znacznej ilości białka i minimum tłuszczu.8 DIETA PIZZOWA

Czy jedząc pizzę można zrzucić na wadze? Szef kuchni z Nowego Jorku, Pasquale Cozzolino, trafił w tym roku na pierwsze strony gazet, jako że udało mu się zrzucić 45 kilogramów jedząc codziennie wyłącznie pizzę. Podobne efekty osiągnęły także inne osoby, w tym cyklista i bodybuilder, Matt McClellan. Za skutecznością diety kryje się jednakże pewien sekret – wystarczy bowiem zastąpić sos pastą z pomidorów oraz przygotować ciasto bez masła lub smalcu, a znacznie ograniczymy ilość kalorii w spożywanym posiłku.  

 

7 DIETA ROŚLINNA

“Specjalista ds. spalania kalorii”, Abel James, zarzeka się, że dzięki diecie roślinnej “zorientowanej w głównym stopniu na spożywanie produktów pochodzenia roślinnego, chudego mięsa, serów, masła oraz czekolady i ograniczeniu ilości przyjmowanych węglowodanów”  możemy szybko spalić zbędne kilogramy. W ramach rzeczonego programu nie liczymy kalorii, unikamy sztucznych produktów żywnościowych, dostarczamy organizmowi optymalną dawkę tłuszczu oraz – jeżeli mamy na to ochotę – omijamy określone posiłki.  

 

6 DIETA ROZDZIELNA

Nazwa tej diety wydawać się może niezwykła, jednakże założenia programu doskonale ją wyjaśniają. Ograniczamy bowiem ilość przyjmowanych z żywnością węglowodanów poprzez rozkładanie ich na poszczególne posiłki. Przy ich nadmiernym jednorazowym dostarczaniu organizmowi, przyspieszamy gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Niemniej jednak, jak wynika z artykułu opublikowanego w magazynie International Journal of Obesity, założeniu temu brakuje podstaw naukowych. Nie przedstawiono także dowodów jednoznacznie potwierdzających skuteczność diety w kwestii szybkiego spalania tłuszczu.  

Artykuły powiązane: International Journal of Obesity – szybkość redukcji wagi w przypadku diet zbalansowanej i rozdzielnej.  

 

5 DIETA KETOGENICZNA

Nadmieniony program żywieniowy, bazujący na ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów i obfitujący w tłuszcze stosowany jest na szeroką skalę celem leczenia epilepsji. Sprawia on, że ciało zaczyna „spalać tłuszcz, nie natomiast węglowodany, aby pozyskać energię.” Informacje taką podał Fred Vogelstein w magazynie New York Times Magazine. Opisywany proces nosi nazwę ketozy. Mimo, iż program ten wyklucza spożywanie alkoholu czy słodyczy, nie musimy w jego przypadku liczyć kalorii. Badania dowodzą, że ten typ diety poprawić może kondycję mięśnia sercowego poprzez zwiększenie poziomu korzystnego cholesterolu.  

 

4 DIETA ATKINS 40

Któż nie chciałby spróbować diety, dzięki której Kim Kardashian powróciła do idealnej sylwetki po urodzeniu dziecka? Atkins 40 to obfitująca w białko i ograniczająca ilość węglowodanów alternatywa rygorystycznych programów, w ramach których zalecane jest ograniczenie ilości przyjmowanych węglowodanów do nawet 20 gram dziennie.

 

3 DIETA WOJSKOWA

Program ten określany jest niekiedy mianem diety trzydniowej. Pozwala on zrzucić nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia. Jego głównym założeniem jest przyjmowanie od 1100 do 1400 kalorii dziennie przez okres trzech dni, a następnie spożywanie porcji posiłków pozwalających utrzymać osiągniętą wagę. Program ten bazuje na ścisłym ograniczeniu przyjmowanych kalorii, jednakże nie proponuje jakichkolwiek nietypowych rozwiązań żywieniowych.  

 

2 DIETA TACO

Mimo, iż wydawać by się mogło, że dieta ta jest spełnieniem marzeń osób, które chciałyby spożywać taco niemalże codziennie – jest ona w pełni wegańska. Do wyboru mamy jednakże aż 75 przepisów na pyszne taco…w niektórych znalazło się nawet miejsce na guacamole.  

 

1 GOLO

 

Dieta GOLO była najczęściej wyszukiwanym programem żywieniowym roku 2016. Zorientowana jest ona na regulację insuliny, hormonu odpowiedzialnego za zarządzanie procesem absorpcji glukozy i wpływającego na szybkość pracy metabolizmu. Wedle dostępnych materiałów promocyjnych, umożliwia ona utrzymanie optymalnego poziomu insuliny.

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑