Przepis na ciasto z herbatnikami Tim Tam

Dodaj do ulubionych

Przepis na pyszne ciasto z herbatnikami Tim Tam

Czas przygotowania 5:15

Składniki pozwalają na przyrządzenie 12 porcji ciasta.

Poziom trudności: Średniozaawansowany

Cechami charakterystycznymi ciasta, które pragniemy dziś przedstawić naszym czytelnikom są dwie wyśmienite, słodkie warstwy oraz pyszna posypka z herbatników Tim Tam.

Składniki

150g herbatników Arnott Granita

200g herbatników Arnott Original Tim Tam

100g rozpuszczonego, lekko wystudzonego masła

3 łyżeczki żelatyny

60ml (1/4 szklanki) gorącej wody

500g serka śmietanowego

100g (1/2 szklanki) cukru pudru

300ml śmietany

100g rozpuszczonej czekolady mlecznej

100g rozpuszczonej ciemnej czekolady

Bita śmietana jako przybranie

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Krok 1

Odczepić podstawę od formy do pieczenia o głębokości 8 centymetrów i średnicy 22 centymetrów. Natłuścić ją i wyłożyć papierem do pieczenia. Następnie przymocować z powrotem górną część formy i powtórzyć czynności wykonane podczas przygotowywania podstawy.

Krok 2

Zmiksować herbatniki Granita, połowę przygotowanej porcji ciastek Tim Tams oraz odrobinę masła. Wyłożyć mieszankę na przygotowaną wcześniej formę do pieczenia. Przy pomocy gładkiej szklanki lub innego narzędzia kuchennego rozsmarować mieszankę na podstawie formy. Włożyć do lodówki na 30 minut.  

Krok 3

Zagotować wodę i przelać do szklanki. Dodawać powoli do żelatyny aż do uzyskania zadowalającej konsystencji.  

Krok 4

Przy pomocy miksera elektrycznego ubijać serek śmietankowy z cukrem pudrem aż do uzyskania puszystej konsystencji. Następnie dodać żelatynę i kontynuować miksowanie. Przelać uzyskaną mieszankę do dwóch misek. Do jednej z nich dodać roztopiona czekoladę mleczną i mieszać do momentu, aż wszystkie składniki odpowiednio się ze sobą połączą. Polać mieszanką bazę z herbatników, a następnie wygładzić powierzchnię. Włożyć do lodówki na 15 minut.  

Krok 5

Wlewać roztopioną ciemną czekoladę do drugiej miski i mieszać do momentu uzyskania jednolitej mieszanki. Polać nią ciasto, wygładzić powierzchnię i włożyć do lodówki na 4 godziny.  

Krok 6

Porozcinać pozostałe herbatniki Tim Tams na pół. Ciasto podawać z przybraniem z bitej śmietany oraz herbatników Tim Tams.

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑