BMI w normie ? Zmierz swoją talię nie daj się oszukać cukrzycy !

Dodaj do ulubionych

Badania przeprowadzone we wrześniu 2006 r. American Journal of Clinical Nutrition, wykazały, wysoki obwód talii u kobiet był powiązany z ryzykiem powikłań i chorób cukrzycy - nawet gdy BMI mieścił się w granicach normy. Tłuszcz brzuszny może być problem, mimo normalnego BMI Badania oceny zdrowia powinny zawsze obejmować zarówno BMI jak i obwód pasa.

Jak zapobiegać otyłości brzusznej ?

Dobrą wiadomością jest to, że wisceralną (brzuszną) tkankę tłuszczową dość łatwo pokonać ćwiczeniami i dietą, co oprócz poprawy wyglądu,  bezpośrednio wpłynie na obniżenie cholesterolu, ciśnienia krwi oraz zmniejszenia ryzyka zachorowalności na raka jelita cienkiego. Badania opublikowane w New England Journal of Medicine w 2004 roku ujawniły, że usunięcie czyli liposukcja podskórnej tkanki tłuszczowej (do 23 funtów ) u 15 otyłych kobiet, nie miało wpływu pomiar ciśnienia , cukru we krwi i poziomu cholesterolu,. Utrata masy ciała poprzez dietę i ćwiczenia, powoduje wiele zmian, które mają pozytywne skutki zdrowotne.  

SPRAWDZ CZY JESTEŚ W GRUPIE RYZYKA -  ZMIERZ SWOJĄ TALIĘ Do pomiaru obwodu talii należy użyć centymetra krawieckiego. Zacznij od góry z kości biodrowej, a potem przesuń na poziom pępka. Upewnij się, że centymetr nie jest zbyt napięty i jest ustawiony równolegle do podłogi. Nie wstrzymuj oddechu podczas pomiaru

Kalkulator Obwodu Tali - Sprawdź swój wynik'

Autor: Adam Nelson

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑