Cukrzyca w ciąży? Profilaktyka cukrzycy w ciąży

Dodaj do ulubionych

Cukrzyca w ciąży - nieleczona cukrzyca w ciąży stwarza ryzyko zarówno dla matki, jak i dla rozwijającego się dziecka.U około 18% kobiet w ciąży zostaje rozpozna się cukrzyca ciążowa - Co oznacza, że są do siedmiu razy bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia. Około jedna trzecia wszystkich kobiet, które były w ciąży z rozpoznaną cukrzycą typu 2 miały wcześniej cukrzycę ciążową. Dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że nawet jeśli masz cukrzycę ciążową, możesz zapobiec rozwojowi cukrzycy typu 2.

Jak zapobiec rozwojowi cukrzycy

Nowe badania opublikowane w tym tygodniu w czasopiśmie JAMA Internal Medicine stwierdza, że dwie godziny umiarkowanej aktywności fizcznej  w każdym tygodniu zmniejsza ryzyko w rozwoju cukrzycy typu 2 o 9% u kobiet. Kobiety, które włączyły 2,5 godziny lub więcej umiarkowanej aktywności fizycznej w swój plan tygodniowy zmniejszyły ryzyko cukrzycy typu 2 o 47%.

Badanie

Ocenie podlegało 116.671 kobiet w wieku pomiędzy 25 a 44 rokiem życia przez ponad 10 lat. Wszystkie kobiety podlegały Nurses Health Study, jednemu z największych badań dotyczących zdrowia kobiet.

Okazało się, że kobiety, które zwiększają aktywność fizyczną po cukrzycy ciężarnych mają najniższe ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

 "Jest to potwierdzenie tego, co wiemy, ale dobrze jest wiedzieć," powiedział American Diabetes Association Główny Nauka i lekarz dr Robert Ratner, który nie brał udziału w badaniu.

INDEKS GLIKEMICZNY- TABELA

 

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑