Poznaj fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji - Zmierz się z zaburzeniami erekcji

Dodaj do ulubionych

Dokładniej przyglądając się zjawisku erekcji, zauważyć można, że jej osiągnięcie jest dla organizmu zadaniem wysoce pracochłonnym. Podczas osiągnięcia stanu podniecenia, stymulowany jest początkowo mózg, który następnie przesyła sygnał poprzez kręgosłup do członka mężczyzny. Prowadzi to do rozluźnienia mięśni oraz poprawy tempa przepływu krwi przez naczynka krwionośne. Rezultatem wszystkich tych procesów wewnętrznych jest w pełni przygotowany do współżycia penis.

 Zaburzenia erekcji  (ED)

Niestety, nie zawsze cykl ten zachodzi bezboleśnie. Zarówno choroby jak i metody ich leczenia doprowadzić mogą do zaburzeń erekcji. Podobny wpływ na nasz organizm mogą mieć urazy, niewłaściwy tryb życia oraz inne czynniki fizyczne. Zaburzenia erekcji można oczywiście leczyć, jednakże konieczne jest określenie źródła problemu. 

 Fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji

Cukrzyca : Ta przewlekła choroba może uszkodzić nerwy oraz naczynka krwionośne odpowiedzialne za osiąganie erekcji. W przypadku, gdy jest ona nieleczona przez dłuższy okres czasu, ryzyko wystąpienia ED wzrasta dwukrotnie. 

Choroby nerek : Choroby nerek zaburzyć mogą proces osiągania pełnej erekcji, jako że mają one negatywny wpływ na hormony, dopływ krwi do członka oraz funkcjonowanie systemu nerwowego. Mogą one także doprowadzić do drastycznego zmniejszenia poziomu energii lub pozbawienia mężczyzny popędu seksualnego. Leki zapobiegające tymże chorobom również mogą mieć zgubny wpływ na potencję. 

Zaburzenia neurologiczne (nerwowe oraz mózgowe): Nie jesteś w stanie osiągnąć erekcji bez pomocy ze strony systemu nerwowego. Choroby zaburzające efektywność przesyłania impulsów nerwowych pomiędzy twoim mózgiem i penisem mogą prowadzić do wykształcenia się ED. Do chorób takich zaliczyć należy wylewy, stwardnienie rozsiane oraz choroby Alzheimera i Parkinsona. 

Choroby układu krwionośnego: Doprowadzić mogą one to zatkania naczyń krwionośnych. Spowalnia to z kolei dopływ krwi do członka sprawiając, iż o wiele trudniej będzie ci osiągnąć pełną erekcję. Miażdżyca (twardnienie tętnic), wysokie ciśnienie krwi oraz podwyższony poziom cholesterolu są najczęstszymi przyczynami występowania ED. 

Rak prostaty: Nowotwór ten nie powoduje ED, jednakże jego leczenie prowadzić może do zarówno okresowych jak i permanentnych problemów z erekcją.  

Przyczyny zaburzenia erekcji związane są nie tylko z chorobami. Zaburzenia powodować mogą także inne czynniki, takie jak: 

Operacja: Zabiegi mające na celu usunięcie raka prostaty lub pęcherza moczowego mogą uszkodzić tkanki odpowiedzialne za osiąganie erekcji. Niekiedy problem ten ustaje sam, po około 6 do 18 miesiącach. Uszkodzenia mogą też być nieodwracalne. W tym przypadku konieczne jest korzystanie z terapii i zabiegów pozwalających pacjentowi odzyskać pełnię sił seksualnych. 

Urazy: urazy miednicy, pęcherza moczowego, kręgosłupa oraz członka spowodować mogą ED. 

Zaburzenia hormonalne: Testosteron oraz inne hormony napędzają męski popęd seksualny, a ich niewystarczająca ilość prowadzić może do utraty zainteresowania seksem. Powodami mogą być: nowotwór przysadki mózgowej, choroby nerek i wątroby, depresja oraz leczenie hormonalne mające na celu wyeliminowanie nowotworu prostaty. 

Niewystarczające ukrwienie: Aby możliwe było utrzymanie wrzodu, krew dopływająca do penisa musi w tym narządzie pozostać przez dłuższy okres czasu. Jeżeli odpływa ona zbyt szybko, zaburzenie to określane jest mianem niewystarczającego ukrwienia członka. Do wykształcenia się problemu doprowadzić mogą zarówno choroby jak i urazy.

Nadużywanie papierosów, alkoholu oraz narkotyków: Wszystkie trzy nadmienione substancje mogą uszkodzić twoje naczynia krwionośne. Sprawi to, że krew o wiele wolniej docierać będzie do penisa, a więc osiągnięcie pełnej erekcji stanie się zadaniem niemalże niewykonalnym. Jeżeli cierpisz na miażdżycę (stwardnienie tętnic), palenie papierosów może znacznie podwyższyć ryzyko wystąpienia ED.  

Zażywanie leków : Ponad 200 leków dostępnych na receptę powoduje ED. 

Powiększenie prostaty: Powiększenie prostaty jest nie odłączą częścią procesu starzenia się męskiego ciała. Może ono także przyczynić się do występowania zaburzeń wzwodu. 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑