Czy zielony groszek może zastąpić pigułkę antykoncepcyjną?

Dodaj do ulubionych

Czy zielony groszek może zastąpić pigułkę antykoncepcyjną? Liczne badania wykazują, że zielony groszek istotnie zawiera składniki działające antykoncepcyjne!

W ostatnich latach poświecono wiele czasu, energii i pieniędzy, by wykazać antykoncepcyjne działanie grochu, wyodrębnić składniki czynne i wyprodukować na ich bazie odpowiednie preparaty. Naród tybetański zachowuje swą liczebność od co najmniej 200 lat, zaś dieta Tybetańczyków opiera się głównie na grochu i jęczmieniu". Tym zdaniem, wygłoszonym w 1949 roku, rozpoczął obserwacje dr S.N. Sanyal, indyjski naukowiec z instytutu Bakteriologi w Kalkucie. Badał on na przestrzeni wielu lat wpływ spożywania grochu na płodność populacji Tybetańczyków. Chciał wykryć i wyodrębnić nowy środek antykoncepcyjny, który by można zastosować w Indiach i na całym świecie. Był bardzo bliski sukcesu.

Dr Sanyal osiągnął to co załozył: ustalił antykoncepcyjny składnik grochu, m-ksylohydrochion. Uadała mu się synteza tej substancji, a następnie wytworzenie leku w kapsułkach.Podawanie preparatu kobietom powodowało spadek częstości ciąż o 50-60%, a podawany mężczyznom środek ten zmniejszał o połowę skuteczność nasienia. W ten sposób definitywnie potwierdzono antykoncepcyjne właściwości grochu. 

Niestety nie zostało to wykorzystane w praktyce, badanie przerwano, gdyż w tym samym czasie stworzono preparat który podbił świat- hormonalną pigułkę antykoncepcyjną.

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑