Botoks dobry botoks zły?

Dodaj do ulubionych

Botoks dobry botoks zły - Obawiasz się negatywnych skutków aplikacji botoksu? Dowiedz się jak stosować go właściwie! 

Każdego roku w Hollywood organizowane są gale rozdania nagród. Widzowie z całego kraju włączają wtedy swoje odbiorniki, by podziwiać gwiazdy prezentujące się na czerwonym dywanie, jak również – by skomentować ich kreacje oraz wygląd. Wiele kąśliwych uwag dotyczących drugiej z nadmienionych kwestii odnosi się do źle wstrzykniętego botoksu, nieprawidłowo zastosowanych wypełniaczy, czy nieudanych operacji plastycznych.  

Gdy widzisz celebrytę, którego kojarzysz z dużego ekranu, jednakże nie możesz oprzeć się wrażeniu, że podczas takiej gali wygląda jakby nieco inaczej (nie przypomina postaci w którą wcielał się w ostatnim filmie), zapewne zadajesz sobie pytanie: czy tak działa botoks?  

Odpowiedź jest prosta: nie – jeżeli tylko zostanie on właściwie zaaplikowany. W ramach dzisiejszego artykułu poruszymy kwestię różnic pomiędzy „dobrze” a „źle” wstrzykniętym botoksem oraz sposobów osiągnięcia maksymalnych korzyści z przeprowadzanego liftingu twarzy. 

Jak rozpoznać “źle” zaaplikowany botoks?

Twarz traci swoją mimikę – skóra wokół oczu nie marszczy się podczas uśmiechu, natomiast wszelkie ruchy twarzy wyglądają na wymuszone i sztuczne (w najgorszym wypadku źle wstrzyknięty botoks może nawet utrudniać spożywanie napojów). Środkowa część brwi skierowana jest ku dołowi, co sprawia wrażenie ciągłego niezadowolenia

Górna, środkowa, oraz dolna część twarzy zauważalnie się od siebie różnią, brakuje im jednolitego charakteru.  

Krańce brwi opadają lub są nadmiernie skierowane ku górze (sprawiając wrażenie ciągłego zdziwienia)

Kąciki ust są zbyt podniesione lub nierówne. 

Czym charakteryzuje się “dobrze” zaaplikowany botoks?

Skóra wygląda naturalnie i jest i gładka, jednakże zachowana zostaje pełna mimika twarzy. 

Poszczególne partie twarzy nie różnią się od siebie, tworzą integralną całość.  

Brwi znajdują się w naturalnej pozycji i poruszają się wraz z resztą twarzy.  

Twarz wygląda na wypoczętą. Większość zmarszczek jest niewidoczna.  

Zauważyć daje się wyłącznie zmarszczki podkreślające rysy twarzy. Właściwa aplikacja botoksu sprawia, że twarz wygląda nawet 10 lat młodziej.  

Jeżeli rozważasz zastosowanie botoksu, dysportu, czy kseominy, zastosować się powinnaś do poniższych porad:  

Zacznij od niewielkich ilości wypełniaczy. Usuń wyłącznie zmarszczki pomiędzy brwiami lub kurze łapki wokół oczu. W sytuacji, gdy efekty okażą się zadowalające, następnym razem poprosić możesz specjalistę o aplikację większej ilości botoksu. Pamiętać należy, że nadmienione powyżej preparaty opatrzone są odpowiednimi certyfikatami, a ich skuteczność usuwania kurzych łapek czy zmarszczek potwierdzono klinicznie. Ich zamienniki okazać się mogą nieskuteczne.  

Unikaj aplikacji botoksu i substancji pochodnych w okolicach czoła (za wyłączeniem zmarszczek wokół brwi) – ingerencja w ten rejon twarzy wiąże się z dużym ryzykiem, nawet jeżeli zabieg wykonywany jest przez specjalistę.

Dużych trudności nastręczyć może też dolna część twarzy. Upewnij się, że ekspert mający dokonać aplikacji botoksu ma w tej dziedzinie doświadczenie.  

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑