Nowe metody w leczeniu chorób skóry

Dodaj do ulubionych

Innowacyjne metody leczenia nadzieją dla osób zmagających się z problemami skórnymi

Naukowcy donoszą, że ich skuteczność jest równie wysoka w przypadku osób małoletnich jak i dorosłych.  

Mimo, iż u wielu osób wypryski i im podobne problemy skórne pojawiają się w dzieciństwie, to u części z nich profesjonalna diagnoza stawiana jest dopiero w dorosłym życiu. Naukowcy poinformowali niedawno o pojawieniu się nowoczesnych metod leczenia, które to będą w stanie ograniczyć dotkliwość symptomów chorobowych.  

Stwierdzeniu, że z wypryskami skórnymi zmagają się wyłącznie dzieci daleko jest do stanu faktycznego. Nieprzyjemna, bolesna wysypka, która często dotyka niemowlęta i dzieci wystąpić może również u osób dorosłych. Mimo, iż u wielu pacjentów wypryski i im podobne problemy skórne pojawiają się w dzieciństwie, to do interwencji lekarskiej uciekają się oni w dorosłym życiu – informacje takie zaprezentowano podczas Dorocznej Konferencji Przedstawicieli Amerykańskiego Uniwersytetu Nauk Alergologicznych, Astmatycznych i Immunologicznych (ACAAI).

 

"Na terenie Stanów Zjednoczonych atopowe zapalenie skóry (AD) diagnozowane jest w stopniu niewystarczającym" stwierdził alergolog Luz Fonacier, uczestnik konferencji. "Wiele osób dorosłych nie szuka pomocy specjalistów, a stara się walczyć z problemem samodzielnie, czy to przy pomocy domowych metod czy też leków bez recepty. Nie zdają sobie oni sprawy, że wypryski mogą być spowodowane atopowym zapaleniem skóry, którego sposób leczenia uległ znacznej poprawie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Pacjentom takim oferuje się obecnie innowacyjne i wysoce skuteczne leki."

 

Poza swędzeniem oraz ogólnym dyskomfortem, osoby cierpiące na rzeczoną chorobę mogą zmagać się z bezsennością i zaburzeniami emocjonalnymi, gdyż nadmieniony problem może dodatkowo rzutować na ich życie codzienne. Alergolodzy od wielu lat pracują nad metodami leczenia rozlicznych bolesnych symptomów chorobowych zapalenia skóry, w tym nadmiernej suchości, swędzenia oraz wysypki. Ich usunięcie znacznie poprawić może bowiem jakość życia pacjentów, ułatwić zasypanie oraz ograniczyć ewentualne problemy emocjonalne, z którymi mogą się oni zmagać na skutek choroby.  

 

"Na przestrzeni ostatnich lat wprowadzono do kanonu medycyny terapie spersonalizowane" stwierdził alergolog Mark Boguniewicz, członek ACAAI i główny autor badania oczekującego na publikację w magazynie Atopic Dermatitis Yardstick. "W moim artykule, który ukarze się w magazynie Yardstick, znajdą się zalecenia odnośnie skutecznego leczenia AD."

 

W ostatnim czasie pozytywnie zaopiniowane zostały dwa nowe leki przeciwko atopowemu zapaleniu skóry. Pierwszy z nich to Crisaborole, maść zmniejszająca swędzenie, zaczerwienienia oraz obrzęki skórne. Jest to pierwszy of 15 lat lek, którego skuteczność w leczeniu AD potwierdzono klinicznie. Może on być stosowany przez osoby od lat 2 wzwyż. Dupilumab, drugi z medykamentów, podawany może być pacjentom w wieku od 18 lat w formie zastrzyków, zwłaszcza jeżeli w ich przypadku leczenie tradycyjne nie przynosi skutku.  

 

"Należy na każdym kroku podkreślać, że istnieją efektywne leki pozwalające na skuteczne podjęcie walki z wypryskami skórnymi i zapaleniami" podsumował doktor Boguniewicz. "Osoby cierpiące na AD są często sfrustrowane ograniczoną ilością dostępnych leków. Cieszymy się, że wprowadzane są nowe medykamenty, które to sprawią, że pacjenci będą w stanie w pełniejszym stopniu poradzić sobie z omawianym problemem zdrowotnym. Należy także podkreślać istotę diagnozowania zapalenia skóry – jest w stanie to zrobić każdy alergolog, jako że eksperci tacy szkoleni są pod kątem identyfikacji rzeczonej przypadłości oraz zalecania dalszego leczenia."

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑