Jakie są najlepsze książki o zdrowym odżywianiu?

Świat jest zagmatwanym miejscem. Z tysiącami różnych planów żywieniowych i przemijającymi modami, może być trudno wiedzieć, co jest dla ciebie dobre. Dlatego czytanie książek o zdrowym odżywianiu jest tak ważne. Te wspaniałe książki o zdrowym odżywianiu dadzą Ci informacje, których potrzebujesz, aby utrzymać się w ryzach. Jeśli jesteś początkującym w idei zdrowego odżywiania lub szukasz sposobów na poprawę, te książki są pełne przydatnych porad i informacji, które pomogą Ci prowadzić zdrowszy styl życia.

Czy warto czytać książki o zdrowym odżywianiu?

Zawsze warto przeczytać książkę, jeśli pomoże Ci ona w jakiś sposób poprawić jakość Twojego życia. Więcej, zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Wpływa na absolutnie wszystko, naszą energię, naszą zdolność do myślenia, nasze relacje, naszą zdolność do zarabiania pieniędzy, naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości, a lista idzie dalej. Więc tak, zdecydowanie warto czytać książki o zdrowym odżywianiu, jeśli chcesz mieć zdrowsze, szczęśliwsze życie.

Jakie książki o zdrowym odżywianiu warto przeczytać?

Istnieją tysiące różnych książek o zdrowym odżywianiu. Niektóre z nich są zdecydowanie warte przeczytania, a innych najlepiej unikać. Oto pięć książek o zdrowym odżywianiu, które zdecydowanie warto przeczytać.

  • The Happy Gut – sposób, w jaki jemy, znacznie wpływa na nasze zdrowie jelit. Ta książka bada, jak jeść w sposób, który sprawia, że jelita szczęśliwy i dostarcza istotnych informacji na temat tego, jak zmienić swoją dietę, aby poprawić i utrzymać zdrowie jelit. The Happy Gut zawiera pyszne przepisy, szczegółowe plany posiłków i pomocne wskazówki, jak unikać toksycznych pokarmów, które mogą uszkodzić jelita i promować złe zdrowie.
  • The Blood Sugar Solution – cukrzyca jest jedną z najszybciej rozwijających się chorób na świecie. Ta książka może pomóc Ci zmienić swoją dietę i styl życia, aby obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i zarządzać nią, jeśli masz to schorzenie. The Blood Sugar Solution oferuje kompleksowy program, który pomoże ci odwrócić skutki spożywania diety o wysokiej zawartości złych tłuszczów i cukrów. Dzięki tej książce dowiesz się, jak stosować dietę o wysokiej zawartości błonnika, białka i zdrowych tłuszczów.
  • Oh She Glows Every Day – jedną z najważniejszych rzeczy dla zdrowia i szczęścia jest codzienna praktyka mindfulness i wdzięczności. Ta książka pomoże ci rozpocząć i utrzymać codzienną praktykę mindfulness i wdzięczności. Oh She Glows Every Day zawiera sprawdzone ćwiczenia i narzędzia, które pomogą ci osiągnąć bardziej świadome podejście do codziennego życia.
  • The New Atkins for a New You – ta książka, napisana przez autora bestsellerów New York Timesa, dr Erica Westmana, wyjaśnia, jak dieta Atkinsa zmieniła się przez lata i jak stosować nową dietę Atkinsa, aby schudnąć i czuć się świetnie. The New Atkins for a New You zawiera szczegółowy plan, jak stosować Dietę Atkinsa i dostarcza informacji, jak utrzymać nową dietę. Książka zawiera również przydatne wskazówki, jak pozostać na torze, jeśli chodzi o jedzenie i ćwiczenia.
  • Jak zmienić swoje życie w 30 sekund: Ta książka pomoże ci zrozumieć związek między emocjami a twoim zdrowiem. Zapewnia również bardzo skuteczne ćwiczenia i techniki zarządzania negatywnymi emocjami i kultywowania pozytywnych doświadczeń. Jak zmienić swoje życie w 30 sekund jest idealna dla każdego, kto chce wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie i samopoczucie.

Jakie są najlepsze cytaty o zdrowym odżywianiu?

  • „Jesteś tym, co jesz”. The Food Lab autorstwa dr Kenji López-Alt. 
  • „Zdrowe odżywianie nie musi być przykrym obowiązkiem. Zamiast tego może być okazją do odkrywania nowych smaków, poszerzania horyzontów kulturowych i próbowania czegoś nowego każdego dnia.” Eat Well, Live Well autorstwa Michaela Mosleya.
  • „Jedzenie jest naszą wspólną płaszczyzną, uniwersalnym doświadczeniem”. – Psychobiologia nastroju autorstwa dr Judith Beck.
  • „Żywność powinna być naszym lekarstwem, a medycyna naszym pożywieniem”. Hipokrates.
  • „Jedzenie jest sposobem na młodszą śmierć”. Jedzenie i filozofia autorstwa Thomasa M. Calonico

 

Dodaj komentarz