Dieta Atkinsa - Odchudzająca dieta dr. Atkinsa szkodzi.

Dodaj do ulubionych

Odchudzająca dieta dr. Atkinsa zakłada że podstawową przyczyną nadwagi są węglowodany, a podstawą diety powinny być białka i tłuszcze. Odchudzanie z dietą Atkinsa wciąż zdobywa nowych zwolenników. Okazuje się że dieta Atkinsa sieje spustoszenie w naszych organizmach co przyczynia się do chorób układu krążenia. Odchudzasz się? Zanim zdecydujesz się na dietę dr. Atkinsa przeczytaj ten artykuł.

Dieta Atkinsa - Badania

Kobiety, które regularnie przebywają na diecie niskowęglowodanowej o zwiększonej ilości białka,dieta dr Atkinsa, zwiększają ryzyko chorób serca. Wyniki badania zostały niedawno opublikowane przez British Medical Journal.Badaniem zostało obiętych 43.000 kobiet ze Szwecji w wieku między 30 a 49 lat. Ocenie i jej wpływie na choroby serca została poddana jedna z najbardziej znanych diet niskowęglowodanowych, dieta dr Atkinsa. Badanie wykazało, problemy z sercem u 1270 kobiet.Częstość występowania chorób układu krążenia wzrosło o 62% w stosunku do kobiet, które nie przebywały na regularnej niskowęglowodanowej diecie.

Diety Białkowe

Diety białkowe stały się ostatnio bardzo popularne. Czy dieta niskowęglowodanowa o zwiększonej zawartości białka jest szkodliwa? Ile  białka powinna zawierać  zdrowo zbilansowana dieta?

 - Udział białka w pożywieniu powinien wynosić ok. 60 gramów na dobę (10 do 20 procent całej energii).

 - Aminokwasy egzogenne są zawarte głównie w pokarmach pochodzenia zwierzęcego, jak mięso, ryby, mleko i jego przetwory oraz jaja. Mięso, wędliny i jaja należy spożywać z umiarem: wystarczy 300 do 600 gramów mięsa i wędlin na tydzień.

 - Osoby stosujące dietę bezmięsną bądź ubogą w mięso powinny zwracać szczególną uwagę na to, żeby dostarczyć organizmowi dostateczną ilość aminokwasów egzogennych. Są one obecne przede wszystkim w pokarmach o dużej zawartości białka roślinnego, jak rośliny strączkowe (ziarna soi, fasola, groszek, soczewica itp.), zboże (pełnoziarniste) i ziemniaki.

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑