Białko po treningu również dla kobiet? Oczywiście, że tak!

Dodaj do ulubionych

Białko po treningu również dla kobiet? Oczywiście, że tak! Podziwiasz swojego mężczyznę za jego piękną sylwetkę, siłę oraz kondycję fizyczną? Regularnie chodzisz z nim na siłownię, ale Twoje efekty nie są tak spektakularne jak jego? Twój facet po każdym treningu sięga po smakowicie wyglądający koktajl? Ty również możesz stosować suplementy diety, by cieszyć się z ich pozytywnego działania! 

Białko serwatkowe dla kobiet

Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które żyją aktywnie zastanawia się, czy powinny podobnie jak mężczyźni sięgnąć po białko serwatkowe. Przyjmując odżywki chronimy nasze mięśnie po każdym wysiłku fizycznym, sprawiamy, że szybciej się regenerują, a także stają się silniejsze. Coraz większa ilość kobiet, które aktywnie trenują z wielu przyczyn sięga więc po białko serwatkowe. Przede wszystkim chcą szybko i zarazem skutecznie zredukować tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu, nieestetycznie wyglądającej pomarańczowej skórki. W jaki sposób i w jakich ilościach kobiety powinny przyjmować odżywki białkowe jest kwestią indywidualną. Zależy również od założonych wcześniej celów.

- Białko należy pić po wysiłku fizycznym, intensywnym treningu, ponieważ w ten właśnie sposób chronimy naszą tkankę mięśniową, a także szybciej i skuteczniej pozbywamy się tłuszczu. Co więcej, odżywki białkowe poprawiają regeneracje naszego organizmu, wpływają na lepszy sen, dlatego warto pić je również wieczorem. Proteiny zawierają w sobie szereg aminokwasów, a to właśnie one wpływają na procesy skórne, poprawiają wygląd włosów oraz paznokci, co dla kobiet jest niewątpliwie istotnym elementem codziennego wyglądu. 

Wybierając białko każda z pań musi postawić na jego wysoką jakość. Najlepiej wybrać taką mieszankę, która w swoim składzie nie ma węglowodanów, a także zawiera minimalną ilość tłuszczy. Zanim wybierzemy dla siebie odżywkę białkową zapoznajmy się dokładnie z jej składem. - odpowiada specjalista ds. żywienia Piotr Kermes, ekspert kfd.pl.

 

Odżywki białkowe – czy są bezpieczne dla kobiet?

Wiele z pań ma często obawy przed stosowaniem odżywek, gdyż boją się nadmiernego wzrostu masy mięśniowej. Strach ten bierze się z prostej przyczyny

 – kobiety zastanawiają się, że skoro mężczyźni przyjmujący białko przybierają na wadze, to z nimi będzie tak samo. Otóż prawda jest zupełnie inna - to czy białko działa na wzrost masy mięśniowej czy na redukcję tkanki tłuszczowej ma związek z rodzajem wykonywanego treningu. Fakt, że kulturyści i kobiety ćwiczące np. fitness mają inny trening, warunkuje również inną sylwetkę. Dlatego nie bójmy się, że gdy sięgniemy po odżywkę po treningu, po jakimś czasie obudzimy się w ciele Arnolda Schwarzenegera.

 Aneta Rachwał-Adamczyk

http://www.kfd.pl/

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑